Як розпізнати початок вживання наркотиків дитиною.

Усе починається з того, що батьки помічають, що (дитина) підліток починає дуже стомлюватись в школі , бувало і джинси пропалювала .

Пізніше батьки стали важко находити порозуміння. Донька замкнулася в собі, годинами могла лежати на дивані, безумно дивлячись в стелю. Втратила інтерес до навчання.

Тоді батьки не надали цій поведінці значення .

Це був перший дзвінок. Психіатри вважають, що як раз у стані депресії підліток готовий зробити перший крок до наркотиків, психотропних препаратів предметів побутової хімії.

Дуже важливо вчасно помітити вживання наркотиків дитиною, щоб запобігти зриву. Адже від першого знайомства з наркотиками і до вироблення стійкої звички один крок.

Чому батькам часто складно помітити, що з їх дитиною щось діється, що з цього приводу можна порадити

Батьки мають помічати всі зміни що відбуваються з дітьми, вміти розібратися в поведінці і особливостях їхніх реакцій, оскільки це необхідно для виявлення перших ознак вживання наркотичних речовин.

Слід мати на увазі, що початківці споживачі наркотиків вони дуже обережні, бояться викриття, вимушені переховуватися, брехати, тому дуже погано йдуть на контакт.

Ознаки вживання наркотиків дитиною можуть бути різними, залежно від виду „дурману”, доз, частоти вживання, тощо.

Для зручності та наочності їх можна досить умовно розділити на дві частини: зміну поведінки і зовнішні ознаки.

Зміна поведінки — це передусім, байдужість, безініціативність, втрата оптимізму, інтересу до колишніх захоплень, навчання, прогули у школі, замкнутість, самотність. Спостерігається відлучення від колективу, відхід від колишніх друзів, втрата контакту з батьками, утворення певних мікро груп, несподіваних компаній, тим більш, якщо це приховується.

Іноді підліток застигає у мрійливій позі, здригається під час оклику. Можливі провали пам’яті, нездатність мислити, пояснити власні вчинки і їх причини.
Підлітки, які вживають наркотики стають емоційно нестійкими, слабовільними, нетерплячими, з’являються різкі зміни настрою, спалахи ворожості, безпричинна дратівливість.

Особливо насторожує різна зміна стану збудливості на пасивність, млявість, загальмованість, стомлюваність, швидко змінюється на звичайна енергійність.

Можливі порушення мови, вона стає швидкою, незрозумілою.

З’являється не властиві раніше грубість, агресивність і жорстокість, змінюється манери навіть почерк. Спостерігається безсоння в ночі, сонливість у день, підвищення активності в вечірній час. З’являються пристрої до певної їжі яка раніше не помічалася.

Наприклад опійні наркомани періодично їдять тільки солодке, оскільки в разі вживання іншої їжі у них зявляється нудота. У гашишників час від часу виникає підвищена потреба в їжі.

Виявляється елементи наркома нічної субкультури – специфічний жаргон (травка, колеса і.т.д.).

Із зовнішніх ознак насамперед слід виділити зміну кольору обличчя, як правило, блідніть, може бути почервоніння, кола під очима, суха хвороблива жирна шкіра, надто надмірно звужені або розширені зіниці.

З’являється смуга подразнення навколо губ, та особливо в куточках рота, набряки обличчя.

З’являється неохайність плями на одязі від хімічних засобів, специфічні запахи з рота від одягу (клей або предмет побутової хімії.

Однієї з головних ознак вживання наркотиків дитиною є сліди на тілі від уколів, ін’єкційних доріжок, які можливі в найнезвичайніших місцях.

Надто значимий чинник – поява предметів супутніх з вживанням наркотиків дитиною – таблетки, ампули, самокрутки, шприци, голки, різних трубок, кальянів, клею, сухого листя і характерний вигляд має цигарки (косяк).

У разі вживання героїну – закопчені ложки в яких розчиняють, салоган, фольга, для пакування дози героїну, ватні тампони, обірвані сигаретні фільтри, через які втягують героїн.

Можна знати гумовий джгут, шнур, стрічку й інші аналогічні предмети для пере тискання вен рук перед ін’єкцією. Часто знаходять кокаїнові ложечки, для вживання кокаїну через ніс. У дома можуть знаходити речі для придбання наркотиків. Такі основні ознаки, що свідчать про вживання наркотиків і токсичних речовин.

Звичайно всі ознаки вживання наркотиків дитиною не рівно ціні — одні досить значні, інші другорядні. Але якщо в поведінці і зовнішньому вигляді дитини збігається декілька ознак (п’ять і більше), то необхідно спокійно поговорити з дитиною і у всьому розібратися. Тільки спокійна, довірлива бесіда з близькою людиною допоможе тут Звичайно, лише лікар може визначити захворювання і його характер. Але хто, як не близькі, мають бути напоготові й у разі необхідності бити на сполах.

Наркоманія — не ганьба, а величезна біда, в яку можуть потрапити діти. Тому будемо уважні. Якщо у вас виникли підозри, чи вживає дитина наркотики, для встановлення цього факту можете звернутися в нашу детективну агенцію «СБД».

2 комментария

  1. Lotos

    Все признаки — общими словами. У меня сын 26 лет, всегда болел анемией. Однако у меня есть подозрения. Может это и не наркотики. Все беседы — к черту. Ночью не спит. День напряженный. Когда же он вообще отдыхает? Худющий. Ест плохо, впрочем с детства. ИНОГДА приходит и запах от него…при этом скандал на ровном месте — словно так и ищет причину. Дома пьет сок и собирает пластиковые крышечки от сока, те что непосредственно держат жидкость, с фольгой и колечком пластм. ЧТО ЭТО? КАК ПРОВЕРИТЬ?
    Более того, я финработник. Защищая чей-то бизнес конкуренты мстят семьям работающих. Да и сами «бизнесмены» не прочь поднапрячь на левую работу за даром. Результат — нет работы.КАК ЗАЩИТИТСЯ? СКОЛЬКО ЭТО СТОИТ. Был случай, когда сами охранные агенства вымагали деньги. ЧТО ДЕЛАТЬ? Одной семьей меньше, больше, не знаю даже уже…

  2. admin

    Звоните нам, попробуем помочь.

Оставить комментарий

*